canimbakim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mən fəxr edirəmki, mən AZƏRBAYCANLIYAM

Aaa gitmek

Mən fəxr edirəmki, mən AZƏRBAYCANLIYAM Empty Mən fəxr edirəmki, mən AZƏRBAYCANLIYAM

Yeni mövzu  Admin Ş. İyul 19, 2008 3:18 pm

Bəşər binə tutandan yoldadı insan. Yolu əl ağacı, sözü silahı bilib belinə qurşayıb ali varlıq. Sən demə, <>. Bu yerdə xırdaca bir çiçək soruşur:- Mən səni necə tərənnüm və sənə necə xidmət etdim, ey Günəş, Günəş cavab verir:- Saflığın sadə sükutu ilə!
Saflığın sadə sükutu ilə bir körpə doğuldu. Milyonlara qatıldı. O uşağın dünyaya gəlişi ilə bir ailənin üzərinə gün doğdusa , sonralar bu işığın ziyasından hamımız bəhrələndik. Səksən ildən bir az artıq ömür yaşadı. Etdikləri- zəhməti, əməyi, arzuları, sonsuz istəkləri 80 ilə sığmadı. Aşdı-daşdı gördüyü işlər . Dəryaya, ümmana döndü. Bu ümmandan damla alanların sayı, qədəri bilinmədi. Adilərdən seçildi. Boyu, buxunu, işıqlı gözləri, gülümsər parlaq siması ilə. Ilk andaca məftun etdi görənləri.

... Təbiətin Dürr parçası olduğunu dönə- dönə təsdiqlədi və qızıl hərflərlə yazdı böyük kəlməni HEYDƏR! Adı həm də dürr mənasını verirmiş dünyanın dilində...
... Dürr kimi doğuldu, gül kimi güllər dənizində tərk etdi bizləri ???��??? sevdiklərini.
Xalqın təsəllisi bəlkə də onun son kəlmələri, ürək döyüntüsünün yazdıqlarıdır. Turan ellərinə ismarladığı müqəddəs kəlamlardır. << Ey Dünya , mən öləndə , öz sükutun içərisində mənim üçün bircə xatirə saxla: Sevirdim>>.
O , doğma Azərbaycanını sevirdi, xalqını sevirdi. Vətəninin hər dağını- daşını, gülünü-çiçəyini, ab-havasını, çeşməsini sevirdi. Artıq ulu öndərimiz Heydər Əlirza oğlu Əliyev öz sevgisinə qovuşub. Həm də biryolluq...

2003-cü il 12 dekabr... Soyuq bir payız günündə onu doğma torpağa əmanət verdik. Uzun illərin həsrəti ilə sevimli Zərifəsinə qovuşdu. Bu ölümlə barışmasaq da, qeyri-ixtiyari bu ölüm qarşısında müntəzir idik. Və olduq da...
Heydər Əliyevin bu əsrin və etmiş yüzilliyin içərisinə sığan əlli ildən artıq fədakar fəaliyyətlərini indinin hündürlüyündən seyr edəndə , görünən ən böyük həqiqət odur ki, o, ömrü boyu bir ƏSƏR yaratmaq üçün çalışıb ???��??? güclü, böyük, müstəqil, azad, firavan, dünya dövlətləri içərisində sayılan AZƏRBAYCAN!!!

Admin
Admin

İsmarıc sayı : 17
Kayt tarihi : 18/07/08
Ya : 30

https://canimbakim.azerbaijaniforum.com

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Əvvələ qayıt

Bu forumun msaadesi var:
Bu forumdakı ismarıclara cavab verə bilməzsiniz.